OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

BEMER a KĽBY

Unikátna cievna magnetoterapia už aj na Slovensku!

Bolesť často ovládne náš život. Obmedzí nás pri bežných činnostiach, akými sú práca v domácnosti, nakupovanie, hra s deťmi, alebo môžu ukončiť naše športové aktivity a dokonca pohyb ako taký. Najviac sa obávame toho, že bolesť obmedzí našu pracovnú aktivitu, či nás prinúti odísť z práce úplne.To so sebou prináša obrovský stres a často aj psychické problémy.

 

Dá sa vôbec bolesti zbaviť a vrátiť sa späť k normálnemu životu?

Pravda je taká že až 90% ľudí má v rôznom období svojho života bolesti kĺbov. Najčastejšie problémy sú artrotické zmeny na kĺboch. Artróza je degeneratívne ochorenie kĺbov. Často krát spojené s nesprávnym pohybom, dlhodobým preťažovaním a následne slabým prekrvovaním. Artróza sama o sebe život pacienta neohrozuje, ale bolesť a strata pohyblivosti ho veľmi obmedzujú. Zdravý kĺb funguje ako naolejované ložisko, bez suchého trenia. Má hladký, nenarušený povrch chrupavky, správne a rovnomerne vyvážené styčné plôšky a výstrelky kĺbu s dostatočným množstvom maziva. Chrupavka pôsobí ako tlmič nárazov a svojou pružnosťou zachytí a stlmí aj extrémne nárazy. Preto kĺb so zdravou chrupavkou je schopný plnej funkcie. Vážnosť ochorenia narastá vekom. Už pri malej nerovnosti, či nesprávnom zaťažení sa styčné plôšky začnú o seba obtierať a chrupavka sa stáva drsnejšia, objavujú sa trhliny, mikrofraktúry a deštrukcie s uvoľnením drobných častíc chrupavky aj kĺbu. Kĺbová štrbina sa pri tom zúži a tým sa zhorší pohyblivosť. Artróza môže postihnúť veľké aj malé kĺby, jeden i viac naraz.

Čo robiť keď už kĺby bolia?

Malé zmeny na chrupavke nie sú bolestivé (v chrupavne niesu nervy) , ale prejavujú sa napríklad únavou.Samotný kĺb má však určitú regeneračnú schopnosť. Po oddychu prechodné ťažkosti ustúpia. Prvým príznakom rozvinutej artrózy je štartovacia bolesť poškodeného kĺbu spojená s pocitom stuhnutia svalov i úponov. Svalové stuhnutie sa však po rozchodení uvoľní. Neskôr sa objavia bolesti po dlhšej chôdzi, alebo väčšej záťaži.

Pokročilá artróza sa prejavuje výraznými bolesťami už aj počas relatívneho pokoja a najmä v noci. Z chrupavky ostávajú len malé ostrovčeky, ktoré stratili pružnosť. Poškodený kĺb reaguje zápalom, opuchom, zvýšenou bolesťou, ochabnutím svalstva i obmedzeným pohybom v kĺbe. Keď zlyhávajú bežné liečebné metódy , prichádza na rad operačné riešenie, prípadne umelá náhrada problémového kĺbu. V mnohých prípadoch rekonvalescencia prebieha dlhé týždne až mesiace a pacient je  vyradený z bežných aktivít. Rehabilitácia je zdĺhavá a návrat do práce je problematický.

To zo sebou prináša značný stres a obavy z budúcnosti, pretože sa často stáva, že pacien ostane invalidný a mnohý sa tomu riešeniu vyhýbajú.

Existuje prijatelnejšie riešenie?

Našťastie áno. Dnes už v mnohých prípadoch vieme predísť takým to radikálnym riešeniam. Až dodoteraz u nás neexistovala žiadna terapia ktorá by riešila príčinu ochorenia – úbytok chrupavky či kostnej hmoty. Klasická liečba tak bola zameraná skôr na dočasné potláčanie bolesti a čiastočné oddialenie operačného riešenia. Lekári a vedci v Nemecku a vo Švajčiarsku vyvinuli unikátnu  novú terapiu ktorou magneticko rezonančná cievna terapia BEMER ktorá zabezpečí prečistenie tých najjemnejších ciev a vlásočníc a následne dostatočný prísun živín na obnovu chrupavky a posilnenie kostí.

BEMER terapia je revolučná inovatívna procedúra ktorá pôsobí najmä v tých častiach tela kde vznikajú signály stimulujúce regeneráciu pôsobením prídavného zariadenia, avšak táto terapia pôsobí komplexne na celého človeka od hlavy až po päty, nakoľko príčina Artrózneho  ochorenia môže byť následkom slabšieho fungovania ostatných orgánov.

Táto metóda pôsobí podľa konkrétnej diagnózy pacienta na špecifické tkanivivé bunky, stimuluje bunkový metabolizmusa následne spúšťa proces regenerácie chrupavky a kostí.

Výsledným efektom je zretelný rast objemu a hrúbky kĺbovej chrupavky (liečba Artrózy) a zvýšenie hustoty kostí.(liečba Osteoporózy) BEMER terapia  celosvetovo najúčinnejšia neinvazívna terapia na ošetrenie kĺbobových a kosných ochorení a ošetrenie ochorení látkovej výmeny v oblastí kostí, pretože sa zameriava na základné príčiny ochorenia, nielen na symptómy.

Napríklad vo Švajčiarsku  a v Nemecku sa úspešne využíva na špičkových klinikách už 15 rokov s viac ako 80% úspešnosťou. Je vhodná pre všetky vekové kategórie. Liečba je účinná až do 3. Stupňa artrózy, je bezbolestná a nemá žiadne vedľajšie nežiadúce účinky. Nehrozí tu žiadne riziko infekcie, krvácania, zrastov či iných nežiadúcich účinkov. Pacient nemusí vôbec prerušiť pracovný proces či svoje pohybové aktivity. Ustúpenie bolesti a zlepšenie hybnosti kĺbov je citelné po 4-5 terapiách, avšak na komplexnú liečbu je potrebný dlhší čas. Lekárske odborné štúdie preukázali že opakovaná preventívne terapie  sú potrebné raz ročne.

 

 Nakoľko je prístroj robený šetrne k organizmu, aby ho mohli používať aj naozaj ľudia s ťažkým postihnutím (kŕčové žily, po mozgovej príhode, tehotné atd.) je potrebné terapiu absolvovať min 10x, lepšie až 20x každý deň po sebe. Tak ako ochorenie vznikalo celé mesiace až roky aj liečba nie je rýchla. Trvá niekoľko týždňov až mesiacov.

Liečbu artrózy a osteoporózy  je vhodné podporiť vnútorne prípravkami Golden Yucca – výťažkami saponínov a kineziologickým odblokovaním starých stresov.

To všetko a ešte viac s komplexnou ponukou dostanete osobne u nás pri prvej návšteve.

Najvhodnejší termín si dohodnite telefonicky.

Vopred sa ospravedlňujeme za čakacie doby, no kapacitne sme schopný obslúžiť max 10 klientov mesačne, nakoľko každý klient k nám chodí cca jeden mesiac každý deň.