OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Špeciálne masáže

 
 
MASÁŽ HRÁ V NAŠOM ZDRAVÍ DÔLEŽITÚ ÚLOHU

 

  SHIATSU

Japonská tlaková masáž Shiatsu využíva desiatky povrchových bodov na meridiánoch (energetických dráhach), aby stimulovala klientovu životnú energiu, čchi, (alebo KI), ktorá nimi prúdi.  Okrem prstov využíva terapeut aj dlane, zápästia, predlaktia, lakte, kolená a chodidlá.  Energetické bloky, ktoré väčšinou pociťujeme ako bolesti, dokáže Shiatsu uvoľniť tým, že prečistí inkriminované miesta od nánosov nečistôt a uvoľní cestu plynulému toku.  Shiatsu pomáha pri evidentných zdravotných problémoch spojených so zhoršenou funkciou orgánov tela, pretože tie sú súčasťou celého komplexu nášho organizmu.  Stimuláciou energie rôznymi dotykmi na rôznych miestach pozdĺž meridiánov Shiatsu aktivuje funkcie orgánov a vytvára medzi nimi rovnováhu.

 

Pri Shiatsu terapeut často používa manipulačné cviky (pasívne rotácie) a preťahovacie cviky. Masírovaný leží na zemi, na špeciálnej podložke alebo žinienke a preto môže terapeut využiť nielen ruky, ale hlavne celú váhu svojho tela. Shiatsu se robí cez  voľné oblečenie.

V praxi teda uvoľňuje stres a nežiaduce napätie v tele, zmierňuje fyzické bolesti, únavu a zároveň dodáva energiu do oblastí, kde jej je nedostatok, odstraňuje bolesti chrbta a hlavy, pomáha pri problémoch s trávením, pri zápche, povzbudzuje činnosť pohlavných orgánov a zároveň pôsobí ako prevencia . Pomáha stabilizovať podráždenosť, úzkostné stavy, nespavosť, alebo stres, podporuje odstránenie únavy, zvýšenie obranyschopnosti tela a posilnenie funkcií vnútorných orgánov.

 

Počas celej procedúry je veľmi dôležité, aby masírovaný pacient ležal pohodlne a súčasne sa psychicky uvoľnil. Pri ošetrovaní niekedy pociťuje príjemné teplo, mravčenie, alebo aj emocionálne uvoľnenie. Niekto pocíti priamo príliv energie a následne prísun vitality

 

 

Kokosová Masáž

Masáž kokosovým olejom je úžasná terapia, ktorá miernym tlakom na svaly lieči zranenia, zmierňuje bolesti a stres, zlepšuje krvný obeh, zvyšuje prísun živím do tkanív, urýchľuje odplavovanie toxických látok z tela, podporuje odbúravanie tukov a uvoľňuje napätie. Behom masáže sa vyplavujú hormóny akými sú endorfíny, serotonín, oxytocin a dopamín, ktoré prispievajú k dobrej nálade a znižujú citlivosť na bolesť.
 
Počas masáže, kedy sa koža potiera panenským kokosovým olejom a svaly sú vystavené ľahkému tlaku, je stimulovaný krvný obeh pod kožou a vo svaloch. Táto zvýšená cirkulácia prináša viac kyslíka do tkanív a regeneruje ich.
 
 
          

Masáž tváre, krku a dekoltu

Pôsobí blahodárne na celkové zlepšenie cievneho a miazgového systému, zvyšuje elasticitu a pružnosť pleti. Stimuluje bunky a napomáha odstraňovať toxíny. Pravidelnou masážou sa urýchli odstránenie odumretých buniek, zlepší sa prekrvenie a pleť získa zdravú a prirodzenú farbu. Uvoľnite sa, zrelaxujte a omladnite!
 
 
 
 Medová masáž
Masáž "tzv. pumpovaním" za pomoci medu umožňuje uvoľňovať toxíny z tela. Napomáha k silnému oživeniu celého organizmu. Je vhodná pri vyčerpaní a slabosti v dôsledku stresu a napätia, ako aj v  dôsledku ochorenia alebo vysokého veku. Skrášľuje a spevňuje pokožku, dopĺňa množstvo vitamínov a minerálov. Vhodné aj na prečisťenie pokožky v puberte a pri odstraňovaní celulitídy.
 
 
 
 
Zoštíhľovacia masáž 
Postup masáže je založený na špeciálnych hmatoch, ktoré pôsobia ako štartér metabolizmu, podporujú medzibunkovú výmenu a vylučovanie  odpadových  látok, znižujú hromadenie tuku a prebytočnej vody v tele, čím spôsobujú úbytok na váhe a centimetroch. Masíruje sa v niekoľkých etapách. Masáž, peeling, masáž, zábal. Špeciálny, vysoko kvalitný olej výborne pôsobí na podkožný tuk, látkovú výmenu, elasticitu pokožky a celkovo zrýchľuje metabolizmus !!!
 
 
 
 
Anticelulitídna msáž
 Masáž pre krásne nohy pôsobí pozitívne na rozklad tukového tkaniva a zabraňuje ukladanie tukových buniek na nesprávnych miestach. Pri masáži sa používajú anticelulitídne oleje a krémy. Táto masáž je veľmi účinná v boji proti celulitíde a únave nôh, formovanie postavy a zlepšenie kvality pokožky. Ďalej súvisí s odpadovými látkami v bunkách a medzibunkových priestoroch a s ich zlým odvádzaním lymfatickým systémom. Táto špeciálna masáž má za účel pôsobenie na tukové bunky zo zvlákneného podkožia a stimulovanie podkožnej štruktúry pre lepší podkožný metabolizmus a zlepšenie odtoku nežiaducich látok.
 
 
 

  Bankovanie

Je liečebná metóda známa už v stredoveku. V našom salóne sa využíva tzv. suché bankovanie a banková masáž. Pri suchom bankovaní sa sklenná banka priloží k telu, pomocou plameňa sa vytvorí podtlak a vsaje dovnútra časť kože aj s podkožím, čo spôsobí okrem iného aj popraskanie drobných cievok, červené krvinky preniknú do priestoru, malý výron krvi aj lymfy zvýši cirkuláciu krvi a prívod kyslíka do okolia, nastane reakcia organizmu a aktivácia životných procesov nielen priamo na mieste prisatia banky a v priamom okolí, ale aj na zodpovedajúcom vnútornom orgáne. Vieme takto liečiť niektoré bolesti chrbta, šije, kĺbov, hlavy, pôsobíme na obličky, močový mechúr, žalúdok, slezinu, pankreas, pečeň a žlčník, pohlavné orgány, lymfatický a imunitný systém, prekrvenie dolných aj horných končatín.

 

 

 

Komplexná reflexná terapia 

Táto metóda zahŕňa diagnostiku vnútorných orgánov cez reflexné body na chodidlách a celom tele, samotnú masáž chodidiel, uvoľnenie krčnej chrbtice v sede a masáž chrbta na lôžku.

Reflexológia a akupresúra sú techniky silového  pôsobenia na tlakové body.Tieto techniky sú vhodné na zmiernenie dlhotrvajúcich aj náhle vzniknutých ťažkostí a taktiež ako podporné  a doplnkové metódy ortodoxnej liečby alebo ako prvá pomoc.Tieto techniky sú obzvlášť prínosné pre všetkých, bez rozdielu veku.

Priaznivé účinky masáže zahŕňajú úľavu od bolesti, zmierňujú účinky úzkosti a depresie a dočasne sa znižuje krvný tlak a tep. Masáž dokáže napríklad aktiváciu parasympatického nervového systému, čo môže stimulovať uvoľnenie endorfínov a serotonínu, zlepšenie toku lymfy a spánku.

 

 

 

Lymfatická masáž

Je  to jemná hmatová technika ovplyvňujúca celý lymfatický systém. Lymfatická masáž je vhodným "bojovníkom" proti lipedému. Celulitída je špeciálny prípad chronického lymfedému, kedy sa v bunkách hromadia odpadové toxické látky, zväčšujú sa tukové podkožné bunky, spájajú sa do hroznovitých strapcov, tlačia na cievy aj na horné vrstvy kože. Vzniká horšie prekrvenie, ktoré zas bráni zásobovaniu buniek výživnými látkami a spomaľuje sa vylučovanie lymfatickými cestami.

 

 

 

Kofeínový zábal

Procedúra začína príjemným, jemným masírovaním účinného krému do pokožky a podkožia. Pre dosiahnutie najúčinnejšieho výsledku sa spraví tzv. bandáž pomocou špeciálnej fólie, kde výsledkom je stály a rovnomerný tlak na ošetrovanú časť tela. Lymfatické a krvné cievy odvádzajú prebytočnú tekutinu spolu so splodinami látkovej výmeny. To sa zároveň prejavuje i na zdravšom vzhľadu kože.Vďaka vysokému obsahu kofeínu dochádza k miernemu napnutiu pokožky, redukcii celulitídy, k stimulovaniu mikro-cirkulácie, povzbudzuje  krvný obeh. Kofeín urýchľuje odstraňovanie prebytočnej vody a tuku z tela, podporuje ich spaľovanie.

 

 

 

Masáž pre budúce mamičky 

 Jeurčená pre budúce mamičky, ktoré majú bolesti chrbtice,  ráno vstávajú “dolámané“, majú stuhnutý chrbát a šiju. Je to príjemná a jemná masáž, ktorá  uvoľňuje stuhnuté svalstvo, zlepšuje spánok a posilňuje funkciu svalov najmä v namáhanej oblasti chrbtice. Jedná sa o celotelovú cca 90 min. masáž. Nemasíruje sa v 1,2,3, a 8, mesiaci tehotenstva a masáž nie je vhodná pri rizikovom tehotenstve.

 

 

Masáž u Vás doma 
 
Máte chuť niečo pre seba urobiť a rozhodli ste sa ísť na masáž? Stojíte však možno pred otázkou, kam na masáž ísť, podľa čoho sa rozhodovať a akú masáž si vlastne vybrať. Žiaden problém. Toto všetko môže vyriešiť jeden telefonát a masér príde za vami. Nemusíte nikam chodiť a v pohodlí svojho domova alebo vo svojej firme si dopriať príjemný, uvoľňujúci relax. Nehovoriac už o tom, že po masáži je najlepšie si vždy ešte aspoň polhodinku v pokoji poležať alebo posedieť.
Môžete si vybrať akúkolvek masáž z našej ponuky. Každá má svoje špecifiká a každá je  svojím spôsobom príjemná.
 
      Potrebné:
      Na masírovanie budeme potrebovať priestor približne 2,5 x 2,5 m
      V miestnosti kde sa bude masírovať by mala byť teplota 22-24 °C a miestnosť by mala byť vyvetraná.
      Dve hodiny pred masážou a po nej nekonzumujte ťažké jedlá a alkohol.
      Pred masážou sa doma osprchujte - otvoria sa tým kožné póry a účinné látky z masážneho oleja sa do pokožky ľahšie vstrebú.
      Ak pre Vás budú niektoré techniky nepríjemné či bolestivé, upozornite na to terapeuta.
      Aby ste si masáž naplno vychutnali, nemali by ste byť nikým a ničím rušený.(ostatný členovia rodiny, domáce zvieratká)
      Počas masáže sa uvoľnite, zabudnite na problémy a vychutnajte si liečivú silu dotykov.
      Po masáži je nutné si zabezpečiť aspoň pol hodiny odpočinku.
      Aby sa uvoľnené toxíny z tela ľahšie vyplavili, po masáži pite veľa tekutín, zrieknite sa však alkoholu.
 Po masáži nie je nutné sa hneď sprchovať, pretože je dobré nechať pôsobiť použité masážne oleje na tele aspoň niekoľko hodín.
 Masážne oleje, krémy, plachty sú zahrnuté v cene masáže.
 

 

Ak ste spokojní s našimi službami, zdieľajte nás na facebook.com